friss hírek, LELKI ÉLET, PROGRAMOK

C.S.Lewis: Nagyszerű lehetőség

Miért száll partra az Isten álruhában ezen az ellenségmegszállta földön, és miért nem hoz létre valami titkos társaságot az ellenség visszaszorítására? Miért nem hatalommal hódítja meg a világot? Talán nem elég erős hozzá? A keresztények azt vallják, hogy egyszer hatalommal fog megjelenni, de nem tudni mikor. Sejtjük azonban, miért késlekedik. Alkalmat akar adni arra, hogy önként csatlakozzunk hozzá... Most, ma, ebben a pillanatban adódik lehetőségünk arra, hogy a helyes útra lépjünk. Isten visszatartja magát, hogy megadja nekünk ezt a lehetőséget. Ám ez az idő nem tart örökké. Vagy megragadjuk az alkalmat vagy elszalasztjuk.

C.S.Lewis: Viták és vallomások