Dr. György Attila: Adventi várakozás

Adventi várakozás

Tiberius római császár uralkodása idején választott hírnök, Keresztelő János hirdeti az örömhírt: Jön a Messiás, megjelent közöttünk. Magára öltötte emberségünket, hogy utat mutasson az igazi élet felé. Tápot adott jövőbe nyújtozó vágyainknak és kezünkbe adta országa kulcsát. Eljött Jézus Krisztus és azóta is útban van hozzánk. Nem sértődik meg, nem fordul vissza, jóllehet igen sokan közönyösen vagy ellenségesen nézik közeledését. Ám Őt nem befolyásolhatjuk olykor makacs ellenkezésünkkel sem. Sokan nem várják Őt, de Ő mindenkit vár.
   Napjainkban tovább folyik az ősi vita Isten létéről, jóságáról, Krisztus kilétéről, az Egyház szerepéről. Kár a vitáért, a sok felesleges szócséplésért. Szembe kell néznünk a tényekkel, a perdöntő bizonyítékokkal. Nézzünk fel a szentekre, akik Istenbe kapaszkodva olyan csúcsokra emelkedtek, ahonnan megindítják az ég áldását földünkre. Aztán meg kell vizsgálnunk az Istentől elforduló emberek életét és sokszor megborzongva látjuk, miként válnak embertelenné. Jézus útban van hozzánk. Boldog lehetsz, ha elmondhatod: hozzám már megérkezett, találkoztam Vele.
   Megérkezett, nem rövid látogatásra, hanem életre szóló együttlétre. Tőlem függ, hogy örök lakása lesz-e bennem.
György Attila