Dr. György Attila: Minden rendben van életedben?

Minden rendben van életedben?

Keresztelő János ki akarja emelni hallgatóit az önmagukkal való megelégedés mocsarából. Tőled, tőlem is megkérdezi: minden rendben van életedben? Naponta olvashatsz hiánnyal küszködő államháztartásokról, eladósodott gazdaságokról. Vajon a mi életünket nem terhelik veszedelmes adósságok, súlyos mulasztások? Sokszor megállapítják a szakemberek, hogy változtatni kell a gazdasági mechanizmusokon, ha ki akarunk kerülni a veszedelmes zsákutcából. Nem könnyű visszafordulni a megszokott utakról, föladva kényelmünket. Ám minden halogatás újabb veszélyt rejt magában. Sokszor hall az ember ilyen vagy ehhez hasonló kijelentést: nekem nincs semmi bűnöm! Közben megfeledkezünk a legveszedelmesebb mulasztásról, nevezetesen arról, hogy felülmúljuk jelenlegi állapotunkat és komoly erőfeszítést tegyünk az előrelépés irányába. Enélkül nincs életet beteljesítő megérkezés. Erre figyelmeztet Keresztelő János: készítsétek az Úr útját!
György Attila