friss hírek, LELKI ÉLET, PROGRAMOK

Dr. Kerényi Lajos atya: Keresztelő János

Keresztelő János

Keresztelő János, a mai adventi vasárnap főszereplője megdöbbentette elszürkült, bűnökben vergődő kortársait, felkiáltójel volt a pusztában. Nagyszerű szellemi felkészültségével, bizarr megjelenésével és az eljövendő Megváltó iránti hallatlan szeretetével a Jordán mellé vonzotta a katonákat, a háziasszonyokat, a munkásokat, sőt, a ravasz farizeusokat és az írástudókat is. Ott olyan tanítást adott, amely ma is időszerű.
   Fő mondanivalója az volt: Emberek, térjetek meg bűneitekből! Szabaduljatok meg közönséges, durva lelkületetektől, mert már megérkezett a megígért Megváltó, aki kivág és tűzre vet minden fát, ami nem terem gyümölcsöt (vö. Mt, 3, 10). Mi is szegődjünk hallgatói közé és emelkedjünk ki kisszerű, romlásnak induló életünkből!
   Reményik Sándor erdélyi költő gyönyörűen énekel arról az istenarcról, amelyet mindenki ott hordoz lelke legmélyén, hiszen Isten a maga képére teremtett minket. Sajnos, ezt az istenarcot a világ szennyárja eltakarja. A szennyárt, a bűnöket el kell takarítanunk, a veszedelmes függéseket fel kell számolnunk. Tartsatok bűnbánatot! - dübörög a Keresztelő szava. Ma így mondaná: Menjetek el a megtisztulás helyére, a gyóntatószékbe, ahol Isten irgalma rátok mosolyog.
Kerényi Lajos atya