Dr. Kerényi Lajos: Magyar Keresztelő Jánosok

Magyar Keresztelő Jánosok

Bár Keresztelő János külsejében megdöbbentően bizarrnak tűnt, teveszőr ruházatával és bőrövével, mégis csodálatos lelki finomságot sugárzott. Korunk - főként az ifjúság - ijesztően híjával van a finomlelkűségnek. Antoine Saint-Exupéry remek könyvében, A kis hercegben a róka egy alkalommal ezt mondja a kis hercegnek: "Mindig mondd meg előre, amikor jössz, és én ünneplőbe öltöztetem a szívemet".  Sajnos, általános jelenség világszerte, hogy nem tanítják hogy kell ünneplőbe öltöztetni a szíveket Isten és az emberek tiszteletére. Illemtanórákat kellene tartani, megtanítani e nemzedéket ízlésesen öltözni, a szülőket, a tanárokat, az embereket tisztelni. Egyáltalán: kulturáltan beszélni. Kiábrándító, milyen a nyelvezet a médiában is. Tanítgatni kellene, észrevenni és megbecsülni mások értékeit! Mindezek fájóan hiányoznak. Fiatalok rágógumit majszolva beszélnek felnőttekkel, frissen festett falakat összefirkálva komoly károkat okoznak, egymás közt is ocsmányul beszélnek, idétlenül öltözködnek. Kiüresedési folyamat ez. Igen aggasztó jelenség.
   Ez így nem mehet tovább, valami sürgősen tenni kell! Kérdezzük meg Keresztelő Jánost, ő mit tenne ma itt, Magyarországon? Íme, üzen:
- Kiutat egyedül a názáreti Jézus tud mutatni. Ő vette és veszi el a világ bűneit. Köztetek van! Az Ő személyében valósul meg Izaiás jövendölése: Emmánuel! Veletek az Isten. Ma élő keresztények! A ti feladatotok is az, ami az enyém volt. Ti is legyetek az Ő útjának előkészítői. Teremtsetek olyan fórumokat, ahol szóhoz juthat. Olyan családokat, iskolákat, médiarendszert, ahol az Ő gondolatai hallhatók.
   Magyar Keresztelő Szent Jánosok: egyengessétek lelkesen, hősiesen az Ő útjait!
Kerényi Lajos atya