Dr. Kerényi Lajos atya: Örömvasárnap

Örömvasárnap

Aggódó, örömtelen kor ez. Rengeteg a teher az emberek, a családok, az emberiség és magyar testvéreink vállán. Sokan összeroskadnak anyagilag. Mások kétségbeesnek. Látom a kórházakban: igen sok az öngyilkos. Egyre növekszik az alkohol- és drogfogyasztók száma. Nehéz élethelyzetekben nem látnak kiutat. Igen sokan értelmükben bomlanak meg. Tömegével találkozom depressziósokkal. A rettegőknek, a széttört személyiségeknek, a kényszerképzeteseknek se szeri, se száma.
Az egyház advent harmadik vasárnapján mégis belekiáltja a világba: Örüljetek, bízzatok, nincs veszve semmi! Izajásnak Krisztus előtt 700 körül, nekünk pedig most ad küldetést az Úr: "Vigyetek örömhírt a szegényeknek, gyógyítsátok a megtört szívűeket, szabadítsátok meg a fogságban lévőket!..."
De kérdezzük: miért? Mi az alapja, hogy örüljünk? Az alapja az a hatalmas és erős történelmi Személy, aki már itt van, de mindig, minden újabb nemzedéknek újra megjelenik, mintegy bemutatkozik. Hiszen velünk marad a világ végezetéig!
Kerényi Lajos atya