DR. GYÖRGY ATTILA: NAGYBÖJT

Ami a tavasz a természetben az a NAGYBÖJT a lelkekben: Föltámadás a bűnből, megújulás hitünkben és szeretetünkben.

+ + +

"Meglátta Jézus a keresztet, megcsókolta és szívéhez szorította e szent fát, mert mint Isten akaratát s kegyelmét, az ő kezéből vette. Ha az embereket nézi, csúf, kaján, gyáva, alávaló alakokat lát: ha a kezeket nézi, porkolábok és hóhérok kezeit látja; hallja a tanítvány árulását, a hamis tanúk vádaskodását... De mindezt azzal a lélekkel teszi, hogy a keresztet neki Isten küldi."
Prohászka Ottokár

+ + +

A hamvazás azt jelenti, hogy a hívők közösségében járjuk az élet útjait.
A hamvazás arra figyelmeztet, hogy elveszünk, ha a lelki halottak közösségéhez csatlakozunk. Azokhoz, akik elutasítják Jézus szerető ajánlatát.
A hamvazás azt hirdeti, hogy Jézus követése által a feltámadottak közösségéhez tartozunk.