DR. GYÖRGY ATTILA: NAGYBÖJT

"Beteljesedett az idő, és már közel van az Isten országa.
Tartsatok bűnbánatot, és higgyetek az evangéliumban!"
Mk 1,15

A nagyböjti időben a liturgia a bűnbánat lila színébe öltözik és ezzel figyelmeztet a lélektisztulás oly fontos kötelességére. Keresztény életünk akkor emelkedik Istennek tetsző magasságba, ha elfordulunk a bűntől és Isten segítségével elkerüljük a kísértések hegyét. Egy afrikai közmondás szerint: "Ha a nap felé fordulsz, hátad mögé esik az árnyékod." Minél határozottabban fordulunk a világ világossága, Jézus felé, annál biztosabban magunk mögött hagyjuk a bűn árnyékait.
A keresztény élet folytonos átváltozást, előrelépést kíván az embertől. Vajon mi változtathatja meg az embert? Itt van például egy fiatalember esete. Szüleit igen bosszantja tüntetően hanyag öltözködése. Ápolatlan, hosszú haja, szakálla, elnyűtt farmerruhája, piszkos cipője. Ám minden hirtelen megváltozik. Gondosan fésüli haját, gyakran borotválkozik, divatosan öltözik, fényes a cipője, tiszták a körmei...
Vajon miért ez a változás? Mert az ifjú fülig szerelmes egy leányba és igyekszik kívánsága szerint öltözködni. Ha ezek hallatán azt kérdezzük, hogy mi változtathatja meg bűnös vagy közönyös életünket, így válaszolhatunk: Jézus egyre növekvő ismerete és szeretete.

Áldásos nagyböjtöt kíván: dr. György Attila