Dr. György Attila: Nagycsütörtök

Tisztelnünk, szeretnünk, teljesítenünk kell Jézus végrendeletét: Ezt cselekedjétek emlékezetemre! Jézus szeretetére emlékezni annyit jelent, mint hinni az általa teremtett és megváltott világ jövőjében. Minden oltárunk felett vagy mellett a remény örökmécsese világol. Érthető, ha a gonoszság járma alatt nyőgő világ gyűlöli a keresztet és szeretné elnémítani a szentmisére hívó harangokat. Szeretné, ha megfeledkeznénk és nem emlékeznénk Isten végtelen és eltékozolhatatlan emberszeretetére. A gonoszság fejedelme mindent elkövet annak érdekében, hogy a kétségbeesés szakadékába lökje az embert. Ellent kell állnunk a kísértésnek! A hófehér ostya úgy emelkedik életünk egére, mint az isteni szeretet napja. Fényét és melegét kiárasztja jókra és gonoszakra egyaránt. A jókra, hogy növekedjenek a hitben, a reményben és a szeretetben. Hogy ne veszítsék el hitüket a szeretet végső győzelmében. De kiárad a gonoszokra is, hogy leleplezze gonoszságukat és széttépje a lelkükre hulló bűnös élet szemfödőjét. Nem tudjuk meddig tart az ádáz küzdelem. Néha úgy tűnik, hogy a gonoszság erői vannak fölényben. Ám ez csak látszat. Valójában a jók mellett álló Isten biztosítja erőfölényünket. Mellettünk harcol a legyőzhetetlen isteni szeretet. Nagycsütörtök este erre emlékezzetek!