friss hírek, LELKI ÉLET, PROGRAMOK

II. JÁNOS PÁL PÁPA 2000. ÉVI JUBILEUMI KERESZTÚTJA

VIII. állomás: Jézus vigasztalja a síró jeruzsálemi asszonyokat

Imádunk Téged Krisztus és áldunk Téged, mert Szent Kereszted által megváltottad a világot.

,,Jeruzsálem leányai, ne sírjatok énmiattam, de sírjatok magatok és fiaitok miatt. Mert íme, napok jönnek, amikor majd azt mondjátok: Boldogok a magtalanok, akik nem szültek és nem szoptattak! Akkor majd kezditek mondani a hegyeknek: Omoljatok ránk!, és a halmoknak: Takarjatok el minket! Mert ha ezt teszik a zöldellő fával, mi lesz a sorsa az elszáradtnak?'' (Lk 23,28-31.)
Jézus szavai ezek Jeruzsálem leányaihoz, akik részvétük jeleként siratták az Elítéltet. ,,Ne sírjatok énmiattam, de sírjatok magatok és fiaitok miatt.'' Akkor bizonyára nem értették, mit jelentenek e szavak. Jövendölés hangzott bennük, ami hamarosan be is teljesedett.
Kevéssel előbb Jézus megsiratta Jeruzsálemet, és megmondta előre rettenetes sorsát. Most mintha arra hivatkoznék: ,,Sírjatok a fiaitok miatt...'' Sírjatok, mert ők, éppen ők lesznek a tanúi Jeruzsálem pusztulásának, a városénak, mely ,,nem ismerte föl látogatásának idejét'' (Lk 19,44). Miközben követjük Jézust a keresztúton, ha fölébred szívünkben a részvét a kínjai miatt, nem feledkezhetünk meg erről az intelemről.
,,Mert ha ezt teszik a zöldellő fával, mi lesz a sorsa az elszáradtnak?'' A mi nemzedékünknek, amely a háta mögött hagy egy évezredet, nem annyira Krisztus kínjai miatt kell sírnia, hanem inkább ,,fel kell ismernünk látogatásának idejét''. Már hasad a feltámadás hajnala. ,,Íme itt az alkalmas idő, itt az üdvösség napja'' (2Kor 6,2).
Krisztus mindegyikünknek mondja a Jelenések Könyve következő szavait: ,,Az ajtóban állok és zörgetek. Aki meghallja szavamat és kinyitja az ajtót, bemegyek hozzá és vele étkezem, ő meg énvelem. A győztest magam mellé ültetem a trónomra, miként én győztem és ott ülök Atyám mellett az ő trónján.'' (3, 20-21.)

Könyörgés
Krisztusunk, aki eljöttél e világba hogy meglátogasd azokat, akik várják az üdvösséget, add, hogy a mi nemzedékünk fölismerje látogatásának idejét, és része legyen megváltásod gyümölcseiben. Ne engedd, hogy miattunk és az új évszázad emberei miatt sírni kelljen, mert visszautasították az irgalmas Atya kezét.
Jézusunk, aki Sion Szűz Leányától születtél, tiéd a tisztelet és a dicsőség mindörökké.