friss hírek, LELKI ÉLET, PROGRAMOK

KRISZTUS KIRÁLY ORSZÁGA:
IGAZSÁG ÉS ÉLET,
KEGYELEM ÉS SZENTSÉG,
IGAZSÁGOSSÁG, SZERETET ÉS BÉKE.

A FELEJTHETETLEN KIRÁLY

A világtörténelem egyik legkegyetlenebb hódítójáról Dzsingisz kánról olvasom. Néhány héttel a halála előtt bevitette magát kincstárába. Órákon át nézegette, kezébe vette a drágaköveket és aranyérméket. Közben fölfedezett egy érmét, amelyet valami király arcképe díszített. A feliratot azonban nem tudta elolvasni. Előhívatta tehát tudósait és rájuk bízta a megfejtést. Mindössze annyit tudtak mondani, hogy az ismeretlen király kb. kétezer éve uralkodott. Mikor ezt Dzsingisz kán meghallotta elgondolkozott, majd kijelentette: mit ér a királyok dicsősége, ha egy-két év múltán a feledésbe merül? Csak ez az arany maradt meg belőle...
A mai ünnepen mi keresztények olyan királyt ünnepelünk, aki kétezer év múltán sem lett elfelejtett ember. Hiába próbálták kilakoltatni a halhatatlanság utcájából, újra meg újra eltemetni. Minden látszat ellenére ma sem hűlt ki a helye, élő valósága milliók életének. Nem omlott össze trónusa, nem került múzeumba palástja és koronája. Senki el nem veheti országát, senki sem foszhatja meg szolgáló hatalmától. Közismert tény, hogy az úgynevezett királyi államforma kiment a divatból. Ha akadnak is még koronás fők, csak árnyékhatalommal rendelkeznek. Kérdezhetné valaki: ha ez így igaz, akkor ebben a trónokat döntő forradalmi korszakban, miért kellett bevezetni Krisztus király ünnepét? Talán azért tette ezt XI.Pius pápa, hogy a válságos pillanatban utolsó kenetet adjon a haldokló államformának? Egyáltalán, nem válunk nevetségessé, ha Jézus Krisztust királyként ünnepeljük?