friss hírek, LELKI ÉLET, PROGRAMOK

Dr. Kerényi Lajos:
"Előttünk egy nemzet, egy emberiség sorsa áll."

Kit, Kiket tud a sátán becsapni? A gyenge akaratú embert. Az erkölcstan említi az egészséges lelkiismeretet, melynek segítségével az ember helyesen tud ítélni, és helyes döntéseket tud hozni. Hogyan alakul ki ez a nagyszerű érzékelő képesség? Úgy, hogy az értékrend és a lélek hármas képessége harmóniába szövődik. Az értékrendek: a szeretet, a szép, a jó és az igaz; a lelki képességek: az értelem, az akarat és az érzelem. Ha ez a harmónia megsérül, a sátán azonnal rácsap az egyénre, balekjává teszi.
Ha sok ilyen emberke "terem", bekövetkezik a családok szétesése, a gonosz maffiák megalakulása, a gyenge, lekvár, kis, törpe emberek sokasága. Aztán, ha ilyen szerencsétlen, önmaguk felett uralkodni nem tudók kerülnek vezetőknek, tanárnak, szülőnek, papnak, miniszternek vagy akárminek és akárkinek: jaj annak a nemzedéknek! Mély, megcáfolhatatlan tények ezek. Ők ott fent folytatják erkölcstelen, parázna életüket, sikkasztanak, képtelenek ellenállni a hazudozásnak... hadd ne folytassam.
Íme, a kihívás, íme a tennivaló. Nagyböjt üzenete! Keresztény ember! Állj a sarkadra! Ne engedj a kísértésnek, légy erős! Edzett. Küzdj! Te nem lehetsz a sátán balekja. Mindig állj talpra! Van mód a megtisztulásra. Sokszor idézem Vörösmartyt: Előttünk egy nemzet - hozzáteszem egy emberiség - sorsa áll. Bátran vállaljam, hogy Krisztus harcosa legyek. Hála Istennek, egyre nő e harcosok száma. Kell, hogy visszaszoruljon a sátán az ő balekjaival. Elég volt a sok vérontásból, a sikkasztásokból és hazudozásokból. Legyen már vége, a szegény, becsületesen megöregedett emberekkel való játszadozásból. Elég legyen szegény ifjúságunk megrontásából. Joguk van ahhoz, hogy Istent megismerhessék. Joguk van az igazi megváltáshoz, amelyet Jézus kínál mindenkinek.
A vége úgyis Húsvét lesz! Oly mély volt Jézus megalázása, rettenetes volt a szenvedése. Vállalta az emberlét legsötétebb poklait, a sok gonosz balek gúnyolódását. És amikor már túljutottak a számukra kellemetlen Jézus-szindrómán - legalábbis azt gondolták -, akkor ő dicsőségesen feltámadott.