Dr. Kerényi Lajos: Hurrá, nyaralunk!

Minden várakozást felülmúl évente a vakáció beköszöntése. Ez rendjén volna. Az azonban már nem, hogy néhány nap vagy hét elteltével a diák is, a felnőtt is kezdi unni magát. Ez akkor szokott bekövetkezni, ha a nyaralás téma és napirend nélküli. Különösen, ha az idő sem kedvez, mert borongós, esős, hűvös idő szomorít.
Íme a nagy kérdés: hogyan lehet a vakációt színessé, hasznossá varázsolni?
1. Fiatalok, kis és nagy diákok világában mi a titka a boldog nyaralásnak?
Szüleim nagyon jól tudták e titkot, nehogy megunás, kiüresedés, netán valamiféle elzüllés következzék be. Édesanyám remek napirendet állított össze nekünk, testvéreknek. Minden reggel fél 8-kor keltünk következetesen. Délelőtt rendelkezésére álltunk. Játszhattunk, de amikor kérte, segítettünk. Reggel az ima után kb. 20 percig olvastunk vagy írtunk naplót vagy bármit. Szüleink mindig gondoskodtak a legújabb, nekünk való regényekről, könyvekről.
Most a szülők tervezzék meg a TV vagy NET műsorokat, és ne engedjék, hogy gyerekeik minden ellenőrzés nélkül tobzódjanak az össze-vissza nem nekik való műsorokban. Elkeserítően tragikus a média által nevelődött fiatalok jövője! Kedves magyar szülők, nevelők, lelki vezetők: félelmetesen nagy a felelősségünk.
Délután lehetett strandolni, szórakozni. Szüleink mindig ellenőrizték kikkel barátkozunk. Édesapánk hazaérkezése után legtöbbször a természetbe, a szabadba mentünk, ahol játszottunk, horgásztunk. Ebbe a pontos napirendbe belefért a nevetés, a játék és a vakáció sok-sok tiszta öröme. Szüleink neveltek és figyeltek ránk.
2. Felnőtteknél igen nagy a veszély, hogy szabadidejükben szinte ellenőrzés nélkül átadják magukat a média minden kínálatának. Keveset alszanak, kiüresednek. Eszmék és lelki-szellemi értékek hiányában nagyon elfáradnak és idegesek lesznek.
Jézus időnként kivezette apostolait egy-egy magányos helyre, és biztatta őket, hogy pihenjék ki magukat.
Pihenés, nemes szórakozások, sportolás, természetjárás, zarándoklás, válogatott jó műsorok megtekintése: alkalmasak arra, hogy kiemeljenek önmagunk fölé az egyre szebb és boldogabb világba.
HURRÁ!!!!!!