Dr. Kerényi Lajos: Örök karácsonyt ünnepelek

A karácsony állandó eljövetelt és állandó jelenlétet sejtet. Jézus már az Ószövetségben is jelen volt, hiszen egyre többet tudtak meg róla a próféták által, akik csodálatos közléseket kaptak az eljövendőről. Többek között, hogy Betlehemben születik, és a fájdalmak férfia lesz és hogy feltámad. Mert Emmanuel lesz. Isten, aki köztünk fog élni. Sőt az ősember is hallott róla, hiszen szájról-szájra járt az első embereknek adott ígéret, miszerint majd jön egy asszony, akinek fia legyőzi a gonosz-lelket. Íme az emberiség ősélménye a karácsony.
Számomra a legszebbek a kisgyermek kori karácsonyok voltak, amikor tiszta szívvel vártuk Őt, együtt a családban. Teljesen igaz volt a hitem Jézusban.
A legemlékezetesebb karácsonyom 1944-ben volt, épp akkor jöttek hozzánk az oroszok. Amikor kicsit csend lett, az óvóhelyen könnyezve elénekeltük a Mennyből az angyalt - és nagyon közel volt ott Jézus. Azóta állandóan élem és csodálom Jézust. Örök karácsonyt ünnepelek.
Pár éve nagykarácsony délutánján egy kórházban vigasztaltam a betegeket. Hozzám jött egy látogató hölgy, nagy kosárral a karján. Kérte, hogy mutassam meg neki a nagyon szegény betegeket. Megtettem. Ennyit mondott: 8 gyermekem van otthon. Ebéd után boldogan alszanak, én meg eljöttem karácsonyi csomagokkal, hogy örömet szerezzek a magukra hagyott szegényeknek. Nagyon meghatódtam.
Bölcseknek ez elég!