friss hírek, LELKI ÉLET, PROGRAMOK

Loyolai Szent Ignác: Keresztvetés

Amikor keresztet vetünk, kezünkkel először fejünket érintjük: ez azt jelenti, hogy Isten a mi Atyánk, aki senkitől sem származik. Azután ujjainkkal a testünket érintjük: ez jelenti a Fiút, a mi Urunkat, aki az Atyától született és alászállt a szent Szűzanya méhébe. Azután tenyerünket az egyik, majd a másik vállunkra tesszük: ez jelenti a Szentlelket, aki az Atyától és a Fiútól származik. És ha a kezünket összetesszük, ez azt jelképezi, hogy a három személy egy lényegű. És végül, ha szánkkal a feszületet megcsókoljuk, ezzel azt mondjuk: Jézusban, a mi Üdvözítőnkben és Megváltónkban lakik az Atya, a Fiú és a Szentlélek, az egy Isten, a mi Teremtőnk és Urunk.