Loyolai Szent Ignác

"Aki mindent Isten nagyobb dicsőségére tesz, annak minden imádság."

+ + +

"Legyen a lelked annyira szabad, hogy mindig meg tudd tenni az ellenkezőjét is."

+ + +

"Úgy bízzál Istenben, mintha a cselekvés sikere teljesen tőled függne, és egyáltalán
nem Istentől; mégis úgy vesd latba minden erőfeszítésedet, mintha te semmit sem tennél, hanem mindent egyedül Isten."

+ + +

"Azokra vár a mennyekben a legértékesebb korona, akik minden munkájukat a tőlük telhető legnagyobb szorgalommal végzik. Mert nem elég önmagukban jó dolgokat tenni, jól is kell azokat tenni."

+ + +

"Mikor az elöljáró parancsol valamit neked, nem tiltja meg, hogy az eszed is használd."

+ + +

"A gazdag arra törekedjék, hogy ő birtokolja javait, ne pedig javai birtokolják őt."

+ + +

"Mi csak arra ügyeljünk, hogy Isten akaratát teljesítsük. Isten majd gondoskodik arról, amire szükségünk lesz."

+ + +

"Nagy örömét találja a sátán a tanácstalanul magára maradt lélekben, aki kivonja magát lelki vezetője irányítása alól. Minél magasabbra törekszik az ilyen, annál mélyebbre fog zuhanni."

+ + +

"Az legyen az elved, hogy a beszéd kezdetét szívesen engedd át másoknak, kik földiesen gondolkodnak, de a beszéd végét mindig magadnak tartsd fenn, hogy így bármily fémet kaptál is, a beszédben törekedjél azt bearanyozni."