Nagyböjt

Mi a Nagyböjt? Tudatos Istenhez fordulás, éppen ott, ahol vagyunk, abban az élethelyzetben. A keresztény böjt nem testünk sanyargatása, hanem szellemi-lelki Istenhez fordulás. A böjt nem csak a testünkre vonatkozik - persze ott "húsbavágó" -, hanem szemünkkel, fülünkkel, szájunkkal is böjtölhetünk.

Tehát ha valamiről lemondunk, akkor azt jó szívvel Istennek adjuk. Ő pedig sokszor felebarátunk képében jelentkezik. Ha kevesebb TV-t nézünk, ha kevesebb újságot olvasunk, ha kevesebbet szórakozunk, akkor az így felszabaduló időnket családunkra fordíthatjuk vagy ismerőseink meglátogatására, meghallgatására. Jobban Istenre akarunk figyelni, jobban akarunk imádkozni. Ez azt is jelenti, hogy jobban egymásra is odafigyelünk.

"Ha két napig böjtölsz, ne képzeld, hogy különb vagy annál, aki nem böjtölt. Te böjtölsz, de haragszol, ő ugyan eszik, de kedves. Te szíved kínját és gyomrod korgását civakodással emészted meg, ő mértékletesen eszik , és hálát ad Istennek."
(Szent Jeromos)