Dr. György Attila: Pünkösd

"Olyan zúgás támadt az égből, mintha csak heves szélvész közeledett volna."
ApCsel 2,2

Az emberiség életfáját sok vihar tépte már véres történelme folyamán. A sors zivatara számos népet eltüntetett az élők földjéről. Trónok dőltek össze, zsarnokok hatalma elenyészett, embertelen diktatúrák szégyenfoltja csúfítja számos nép történelmét. Ám igaznak bizonyul a hegeli mondás: Weltgeschicte is Weltgerichte, a világtörténet világítélet.
Pünkösd napján is vihar zúgott Jeruzsálem felett. Nem azért, hogy romboljon, hanem megújítsa az életet. Kisöpörte az apostolok lelkéből a félelmet, hallgatóikból pedig a hamis hitet. Felgyújtotta a lelkesedés tüzét és ennek köszönhetően ma is pünkösdöt ünnepelhetünk.
Ennek a lelkesedésnek ápolása és továbbadása legfontosabb keresztény kötelességünk. Egy amerikai protestáns lelkipásztorról olvasom, hogy néhány évvel ezelőtt felmondta lelkészi állását és orvosi pályára lépett. Barátja kérdésére, miért tetted ezt, így válaszolt: Azért lettem orvos, mert az emberek sokkal többet törődnek a testükkel, mint a lelkükkel. Néhány évvel később felhagyott az orvosi praxissal is és ügyvéd lett. Miért tette ezt? Azért választottam a jogi pályát, felelte, mert az emberek többet törődnek jogaik érvényesítésével, mint testük-lelkük gondozásával.
Mivel az emberek könnyen megfeledkeznek saját érdekeikről. Jézus szükségesnek tartja a Szentlélek működésének állandósítását. Az apostolkodás, az igehirdetés különféle változatai segítségével el kell oszlatni a tudatlanság, a közöny, a félelem sötétségét és meg kell gyújtani a lelkekben az üdvösségért lobogó lelkesedés tüzét. Ha annyian fáradoznak a "Lélek kioltásán", nekünk az a kötelességünk, hogy imádságos életünkkel, a szeretet gyakorlásával szolgáljuk az életet megújító Szentlélek tevékenységét.