SZENT KERESZT ÉNEKKAR

Templomunk kórusa több évtizedes múltra tekint vissza. Az 1960-as években Kollár atya szervezte meg az énekkart és virágoztatta fel az egyházi zenét, a közös éneklést. Kollár atya betegsége, majd halála után a kórus vezető nélkül maradt, a „nyáj” szétszéledt. Ezután többször szerveződött újjá az énekkar, de sorsa mindig az lett, hogy a karvezetők a következő évadra más elfoglaltság miatt lemondtak, a tagság feloszlott. 1993-ban Bokor plébános úr kezdeményezésére új énekkar jött létre és Kerényi Lajos plébánosunk ideje alatt teljesedett ki.
Krzyzewsky Sándor karnagy vezetésével a 35 fős kórus hamar jó csapattá alakult, a biztos és rendszeres munka meghozta az eredményt. Mozart, Schubert miséit énekeltük zenekari kísérettel, repertoárunkat Bach, Handel, Haydn, Beethoven, Pergolesi, Cezar Frank, Kodály műveivel, gregorián misékkel, motettákkal bővítettük.
Kórusunk 15 éve stabil: büszkén jegyezzük meg, hogy  9 fő "kórusunokánk" van.
Plébániánkon kívüli sikereink is vannak. Az  elmúlt évadban meghívásra más templomokban is énekeltünk, több helyen most is várnak bennünket.

Énekkarunkba nagy szeretettel várjuk az új tagokat! Jelentkezni  keddenként 19 órától  lehet a  karnagy úrnál.

2008/2009. évi évadzáró ünnepségünkről készült képeket itt tekinthetik meg

2008. karácsonyi ünnepségünkről itt találnak képeket