THOMAS MERTON: KERESZTÚT

10. állomás: Jézust megfosztják ruháitól

Megkezdődnek az előkészületek Jézus keresztre feszítéséhez: sebekkel borított, lázas testéről lerángatják a ruhát. Mily keserűség tölthette el az Üdvözítőt! De érted elviseli! Neked akar erőt adni ahhoz, hogy testedet megőrizhesd tisztán szentül. Vezekel azokért az emberekért, akikben nincs szemérem, akiknek nem szent az emberi test.

Uram, viselt ruháidat is odaadtad. Amid volt, azzal mind vezekelsz. Tarts távol testemtől minden bűnös gerjedelmet! Taníts meg arra, hogy testemben a Szentlélek templomát tiszteljem, s megvédjem minden megszentségtelenítéstől. Benne mindig a szellem és a Te kegyelmed uralkodjék! Kerülni fogom a túlzott ragaszkodást a kényelemhez. A Te kedvedért áldozatot vállalok magamra, megtagadok magamtól olyasmit, ami testemnek kedves, kellemes. Segíts ebben Uram!