THOMAS MERTON: KERESZTÚT

12. állomás: Jézus meghal a kereszten

Az Úr most hozza a legvégső áldozatát, amely minden eddigit felülmúl és betetőz: engedelmes a kereszthalálig, három kínokkal teli órát viaskodik a halállal. S ekkor kiadja lelkét. Az utolsó szavai a mennybe szállnak, az Atyához. Küldetését most befejezte. Az engedetlenség által jött az eredeti bűn a világra, smost az engedelmesség által jön el az emberek üdvössége. Ennél világosabban és határozottabban nem tudta volna az Üdvözítő kinyilvánítani, és tudtodra adni, hogy miért követel tőled engedelmességet, amely a te megszentelésedre szolgál. Engedelmeskedj, és megszabadulsz minden szenvedélytől!

(Csendben imádkozunk)

Uram, kereszted lábánál állhatatosan kérlek, ajándékozz meg engem az őszinte, jókedvű engedelmességgel, és annak lelkületével! S ha nehéz meghajolnom, pillantsak szent keresztedre, s jusson eszembe a te gyermeki engedelmességed Mennyei Atyád iránt! Engedelmeskedni akarok a te parancsaidnak, egyházadénak, püspökeid és papjaid parancsainak. Szüleimnek, elöljáróimnak azáltal akarok örömet szerezni, hogy az ő parancsaikat is pontosan és hűen megtartom. Fogadd el engedelmességemnek ezt az áldozatát, és egyesítsd kereszthalálodnak, megváltásod művének gyümölcseivel!