THOMAS MERTON: KERESZTÚT

6. állomás: Veronika letörli Jézus arcát

Veronika csekély szolgálatot tett az Üdvözítő szenvedéseinek enyhítésére. Ezért örökbe kapta kendőjén az Úr arcának képmását. Ilyen az Úr: ha a legkisebbet is ajándékozzuk neki, magát adja viszonzásul. A legnagyobb szenvedésben is hálás volt a legkisebb jótéteményért. Talán könnyebben elfogadsz egy-egy adományt, de az ajándékozóra kevés figyelmet fordítasz. Pedig milyen kis fáradtságodba kerülne néha egy köszönő szó!

Uram, Te nagyon fontosat mutattál nekem: az igazi hála erényét. Uram, add, hogy elsősorban irántad töltsön el gyengéd, szívből jövő mély hálaérzet, mert végső soron a Te kezedből kapok mindent és magamtól semmire sem mennék! Hálával akarok gondolni azokra is, akik jót tesznek velem, akik közvetítik adományaidat. Sugározd rám szent arcod vonásait!