SZENT KERESZT CSALÁDI KÖZÖSSÉG

Hit nélkül minket is kezdett magával ragadni a környezetünk. Loholtunk a pénz után. Száguldás közben nehéz értelmezni az intő jeleket. Nekünk sikerült. Megértettük, hogy tévúton haladunk. Megálltunk, majd lassan-lassan elkezdtek vezetni minket a helyes irányba.
Ettől kezdve jutott időnk a gyermekünkre, családunkra, a szomszédunkban lakó magányos nénire és a barátainkra. Csakhogy a barátaink még mindig rohantak a "kincs-hír-gyönyör" után és egyre jobban eltávolodtak tőlünk. Nem jó magunkba fordulva élni. Sokszor hallottuk Lajos atyától a vasárnapi szentmisén: "Mise után ne szaladjatok el! Szeretnélek látni benneteket, csak hogy örüljünk egymásnak és bátorítsuk egymást!"
Ezekből a találkozásokból és a játékos hittanórákból kezdtük építeni kis közösségünket. Lelki vezetőnk László atya lett. Közösen részt vettünk a városmisszión, a karizmák ünnepén, sokat kirándulunk, imádkozunk, játszunk vagy "csak" beszélgetünk egy finom sütemény vagy jó pohár bor mellett. CSUPÁN ÖRÜLÜNK EGYMÁSNAK.

A közösség nyitott. Mindenkit nagy szeretettel várunk: időset, fiatalt, gyermeket.
Matos család

Képek korábbi programjainkról:

Gyermekfarsang - 2016. február 6.
Gyermekfarsang - 2012. február 11.
Adventi koszorúkészítés - 2010. november 20.
Képek a 2009. április 25-i családi szombatról Kétbodonyban.
Képes kedvcsináló közösségünk korábbi programjaiból.

Házas csoport - ajánlott témák