DR. GYÖRGY ATTILA: FARSANGI ÜZENET

MA KELL BOLDOGNAK LENNED!

Tudni akarod, hogy miként kell boldogtalannak lenned?
Sirasd szomorúan az eltűnt napokat, amelyek véglegesen a múlt sírjában pihennek! Várakozz a szerencsére, ami a jövő kapujából érkezik!
Ne gondold, hogy akkor leszel boldog, ha ezt vagy azt a célodat elérted. Ha felépül pompás házad, ha egy új autót vásárolsz, ha gazdag férjet, világszép asszonyt választasz hitvestársul. Ne hidd, hogy akkor leszel boldog, ha fényes hotelben töltöd szabadságodat és luxushajón világkörüli utat teszel.
Az igazi boldogság nem luxuscikk, nem kerül sokba és nem az elérhetetlen messzeségben rejtőzik. A boldogság igen közel van. Apró virágai itt nyílnak mindennapi utad szélén. Csak meg kell látnod, le kell hajolnod értük, értékelni kell az illatos ibolyákat is. Ne rágódj a tegnapi gondokon, bajokon. Felesleges a holnapi nehézségek miatt szomorkodni. Ha ma nem tudsz boldog lenni, ne gondold, hogy holnap valami csoda folytán boldog leszel. Ma kell tehát boldognak lenned!
(Phil Bosmans)

+ + +

Orromat, mit rajtam láttok
horgonylapból azért szabták,
hogy érezze bűneitek
mennyet sértő, bűzös szagát.
Bár látnátok szívemet is,
amit sokszor megsebeznek,
szeretetet megtagadó,
utat tévesztett emberek.
Azt gondolják talán többen
perselyezés következik,
pedig csak az ament mondom,
mert ez mindenkinek tetszik.