2008. SZEPTEMBER

SZEPTEMBERI PROGRAMOK

Szeptember 6-án 17 órakor Első szombati Rózsafüzér imádkozás Dr. Erdő Péter bíboros úrral, majd szentmise
Triduum: Szeptember 11-én és 13-án Dr. Török Csaba atya, szeptember 12-én Dr. Székely János püspök atya lelkigyakorlatot tart az esti 6 órás szentmisén.
Szeptember 14-én 11 órakor Búcsúi nagymise a „ Szent Kereszt Felmagasztalásának tiszteletére” A szentmisét bemutatja  Dr. Udvardy György püspök atya.
Szeptember 13-án és 14-én a József Attila lakótelepen, a Lakótelepi Vigasságokon Szent Kereszt templom sátor is lesz, ahol bemutatjuk  templomunk életét, a tavalyi és idei Városmisszió programjait.

Szeptember 20-án és 21-én Missziós napok lesznek a templomban és a templomkertben a következő programokkal:

Szeptember 20-án lesz a Nyitott templomok éjszakája, a templom 7-22 óráig nyitva lesz.
A templomkertben 10 órától kezdődnek a programok.
-Kézműves foglalkozás
-Sportasztalok  (ping-pong, sakk)
-Teázó
-Meghallgatlak-sátor (Filoména nővér, Orsolya nővér, Fidelis nővér, Mészáros Margit, Szőcs László atya …)
-Vetítés (hittanteremben)
14 óra: Nővérek előadása (ének, játéktanulás, élmények)
15 óra 30:  Csapatsportverseny az esperes kerületi plébániák között (futás,zsákban ugrálás, kötélhúzás)
16 óra: Bibliai vetélkedő ugyancsak a plébániák csapataival
16 óra 30: Lajos atya hitvallása, könyveinek dedikálása a templomkertben
17 óra: A templom bemutatása idegenvezetéssel
18 óra: Szentmise
19 óra: Tánctanulás Károllyal
20 óra: Zenés, gyertyás virrasztás fiataljainkkal a templomkertben

Vasárnap (21-én) a templom 7-19 óráig nyitva lesz.
A 9 órás diákmise után „Adjon Isten” címmel Giovannini Kornél bábművész műsora a gyerekeknek, majd a rajzverseny eredményhirdetése
16 óra: előadás, koncert