2009. DECEMBER

Bérmálás 2009

2009. november 14-én, szombaton az esti 6 órás mise keretében részesült kis csoportunk a bérmálás szentségében, melyet Dr. Paskai László szolgáltatott ki a Szent Kereszt-templomban.
Hosszú előkészület után már mindannyian vártuk a nagy napot, s a Szentlélek eljövetelét, melyre becsületesen felkészültünk és sikeres vizsgát tettünk. Mikor a szertartás keretében a püspök atya krizmaolajjal keresztet rajzolt a homlokunkra, megkaptuk a láthatatlan segítő kegyelmet s a Szentlélek ajándékait.
Személy szerint én nem nagyon tapasztaltam bármilyen változást, de megtanultuk, hogy nem mindenki érzi bérmálás után ennek hatását. Van, akinek idő kell hozzá, és megfelelő lelki érettség, mint ahogy talán nekem is, hogy különleges erőt érezzünk. De ennek ellenére mégis boldogság, melegség és vidámság töltötte meg szívemet, s úgy érzem ezt a napot, sosem fogom elfelejteni. A szertartás is nagyon tetszett, s a társaság is lelkes és fegyelmezett volt.
Köszönöm Istenem, hogy mindezt átélhettem, s ígérem, úgy cselekszem, mint egy felnőtt, megbérmált, hű katolikus, s várom a Szentlélek közreműködését életemben, hogy megvilágosítsa értelmemet, lelki erőt nyerjek, s ezáltal könnyebben ellen tudjak állni a kísértésnek, s Isten és lélek dolgait előrébb valónak tartsam, mint a földi értékeket.
Czikó Petra (19 éves)