2009. DECEMBER

Ó, ÁLDOTT ÖRÖK VÁROS

Immár harmadszor juthattam el oda, ahol a két apostolfejedelem felejthetetlen módon megjelenítette Jézust. Hiszen a fórumokon, a Kolosszeumban, a házakban és az utcán hirdették örök szép tanítását. A Via Appián ontották vérüket Jézusért, amint Ő a kereszten vérzett értük.
Nem lehetet nem észrevenni a nagy Római Birodalmat, hiszen gladiátori öltözetben, szenátori tógában a műemlékek mellett jelenítik meg a nagy múltat az arra hivatottak. Szinte vér csordul ki szívemből Nero kertjében, ahol véltem hallani a sok ezer keresztre feszítettnek és karóba húzottnak jajkiabálásait és könyörgő imáit: Pro Cristo, pro Cristo! Mindent Jézus Krisztusért vállalunk.
Lenyűgözve álltam a Szent Péter téren, amikor a szentatya megjelent papamobilján. Mosolyogva osztotta az áldást. Megremegtem. Magát Jézust láttam benne. Mosolyából Jézus szeretete sugárzott felém. És a bizonyosság: Nem szabad félni! Ő meggyőzte a világot. Itt él köztünk! Velünk marad a világ végéig.
Hitemben megerősödve szálltam le a repülőgépről az ősi magyar ugarra. Jézusom! Mindent megteszek, hogy segítsek Neked újra boldoggá tenni Édesanyád vergődő országát.
Lajos atya