2009. MÁRCIUS

Hamarosan elkészül az orgonánk!

Ezek ellenére sem tudunk összeszedni annyi pénzt, hogy a rezsire elegendő legyen, nem is beszélve arról, hogy a misék alatt nem kell fagyoskodnunk, mert a templomban fűtűnk. Ilyenkor felmerülhet a kérdés, hogy akkor mégis hogyan tudunk működni, hogyan tudjuk fenntartani magunkat. Kedves Testvérek! A hiányainkat csakis az urnatemetők eladásából és a megnyert pályázatokból tudjuk fedezni (pályázatok nem mindig vannak, és nem mindig mi kapjuk meg a kért összeget)!
Azt gondolom, hogy ez úgy lenne helyes, ha a perselypénzekből tudnánk fedezni a plébániánk fenntartásához szükséges költségeket, és a máshonnan származó bevételeket a felújításokra lehetne fordítani!
Ezért kérem a Kedves Híveket, akik a plébániánk sorsát a szívükön viselik, és megengedhetik maguknak, hogy anyagi körülményeikhez mérten segítsék a templomunk működését és az orgonánk felújítását! Természetesen továbbra is köszönetet mondunk azoknak a testvéreknek, akik név nélkül vagy éppen orgonasíp adományozásával már támogatták orgonánk megépülését. És köszönet illeti azokat is, akik a plébánia számlájára fizetnek be kisebb-nagyobb összegeket, mert ezek nagyon sokat jelentenek a hóvégi elszámoláskor.
Kedves Testvérek! A sípok adományozását azért kezdtük el, hogy az orgonát mindenki magáénak érezze, és ezzel az ötlettel hamarabb tudjuk rendezni adósságainkat. Eddig kb. 400 db síp talált gazdára, de ez az utóbbi időben kicsit megállt.
Az orgonánkat nem az atyáknak, hanem saját magunknak, gyermekeinknek és unokáinknak építjük. Úgy gondolom, büszkék leszünk rá, amikor a gyermekeinknek, unokánknak meséljük, hogy ezt az orgonát igen nehéz időben közösen, összefogva, a mi adományainkból tudtuk felépíteni! A Jóisten áldását kérem mindazokra, akik segítik a munkánkat fáradozásaikkal, anyagiakkal és imáikkal! Nagy szükségünk van mindegyikre!

Köszönettel, hálával és tisztelettel:
Veres Zoltán