2009. OKTÓBER

Ezek mellett mindig van mit javítani a templomunkon. Lehet, hogy sokan észre sem vették, de a misék előtt és délben nem zúgott az imára hívó harang. A két harangunk közül a nagyobbik harangnak a tengelyét kellett cserélni. Több kivitelezővel is beszéltünk, és mindenki azt javasolta, hogy a harangszerkezet teljes körű javítása szükséges, hiszen a szerkezet egyidős a templommal. Az állvány korrodálódott, az elektronika elavult, és a kisebbik harangra is ráférne egy alapos felújítás. Ezek mind-mind milliós tételek. Jelen esetben a templom fenntartásával is gondjaink vannak, hiszen a nyári időszakban a misékre járók száma is a felére csökkent, ebből adódóan az a minimális perselypénzünk is kevesebb lett. Az nem lehet, hogy az 1456-os nándorfehérvári győzelmet hirdető harangszó ne szóljon délben! Így csak a legszükségesebb javításokat tudtuk megcsináltatni. Kérem a Kedves Testvéreket, hogy akik tehetik, azok segítsék templomunk fenntartását, mert tényleg nagy szükségünk van most rá! Most azokhoz szólók, akik tehetősebbek és meg tudják tenni, hogy egy kicsivel többet adjanak. (A városban egy illemhely használat is többe kerül, mint száz forint. Nálunk, pedig öt és tíz forintossal is bővelkedünk egy perselyezés után! Kedves Testvérek! Ne tessék félre érteni, a világért sem szeretném meghatározni, hogy ki mennyit dobjon be a perselybe, csak elgondolkodtam, mert aki valóban ilyen szegény, attól nem várhatjuk el, hogy segítsen!) Azt gondolom, hogy ez mindannyiunknak a közös ügye, ezért mi is próbálunk mindent elkövetni, hogy a kiadásainkat visszafogjuk, de kérem Önöket, hogy akik tudnak, segítsenek.

Köszönettel, hálával és tisztelettel: Veres Zoltán