2016. PÜNKÖSD

Kedves Szent Kereszt templom Hívei!

Pár évvel ezelőtt nagy döntés előtt álltunk. Bele merjünk vágni az orgona felújításába? 40 millió nagyon sok pénz. Mit tegyünk? Kértünk segítséget Szent Raffaeltől, és válaszolt: „Ne a csodára várjatok, hanem kérjetek segítséget a közösségtől.” Kértünk, és kiderült, hogy nagyon sok család, férfiak, nők, idősek és fiatalok tudnak csodát tenni a „fillérjeikkel”, és újjá varázsolódhatott az orgonánk. Igen, hívhatjuk így, a mi orgonánk! Nem tudom, hogy más is így érez-e, de amikor megszólal az orgona, kihallom az „én” sípom hangját. Boldog érzés, hogy igen is van összetartó közösség a templomunkban, ha anyagi segítség kell.
Most egy olyan programra szeretnénk hívni a közösséget, ami elsősorban munka, de ismerkedés, kikapcsolódás is. Sokan észrevették, hogy a kertet körülölelő kerítésünk egyre kopottabb, egyre csúnyább. Sajnos arra, hogy egy vállalkozó felújítsa, nincs anyagi fedezettünk, mert ebben az évben és jövőre is sokkal fontosabb, sürgetőbb munka elvégeztetésére kell a pénz. Arra gondoltunk, hogy varázsoljuk újjá, fessük le a kerítést saját magunk, s ezért ismét a kedves híveinkhez fordulunk. Nem pénzbeli segítséget kérünk, hanem sok-sok ügyes szorgos kézre lenne szükségünk, akik segítségünkre lennének a munkában.  Egy-egy részt lehetne vállalni a kerítés festéséből, akár családoknak is. Szakember segítségével folyna a munka, a bográcsban főne az ebéd, a gyerekek az udvaron játszanának. Szükség lenne olyanokra is, akik fizikai munkával nem tudnak segíteni, de egy-egy tálca süteménnyel édesebbé tennék a munkát. Ez egy kis templomi juniális lenne. Sok vidámsággal, egymásra figyeléssel és persze munkával. Az anyagot a plébánia biztosítja, várjuk a sok-sok segítő kezet.
A felújítás időpontja: 2016 június 18. 9 óra

Jelentkezni a sekrestyében vagy az irodában lehet.