2016. PÜNKÖSD

Mottó: Irgalmazz, hogy irgalmat kapj

Egy példával kezdem a meghívó üzemetemet. Keresztapám egy vicinális kis mozdony vezetője volt. Tudod, fiam, a mozdony pont úgy viselkedik mint én és általában az emberek. Mikor lefele rohan a lejtős pályán ezt kiáltja: világgá,lemegyek én magam is. Semmi segítségre nem szorulok. Amikor aztán felfele kell kapaszkodni, ezt lihegi: Isten, segíts! Isten, segíts!
Rendkívül nagyléptékűek tudunk lenni, amikor egészségesek vagyunk, megvan mindenünk. Felesleges az Isten, majd mi megoldunk mindent. Mihelyt azonban fordulatot vesz az irány, és betegek, tehetetlenek leszünk: belőlünk is felsír a sóhaj: Istenem segíts! És Ő ezt válaszolja. „Jöjjetek csak hozzám, ha fáradtak vagytok és nehéz terheket cipeltek, én megenyhítlek titeket”

Jézus, hála neked, mert irgalmas a szíved. Az irgalmasság szent évében, nekünk is meg kel tanulnunk irgalmasnak lenni, ebben az irgalmatlan világban.
Jöjj, jöjjetek el az irgalmasság egyetemére
július 1-2-3-án a Budapest IX. ker Haller kempigjébe!

Ott majd megtanuljuk, hogyan kell irgalmasnak lennünk magunkhoz, másokhoz. Elsajátítjuk a megbocsátás művészetét.
Befejezésül Jézus üzenetét szeretném továbbadni, ami minden kereszténynek szól.
Legyél szíves segíts a világ megváltásában!
Számítok Rád!

Nagyon várjuk a Felvidék, Kárpátalja, Erdély, Vajdaság fiataljait, s az Anyaország hősies szerető szivű ifjúságát.
Lajos atya és az előadók

Jelentkezés és részletek:
Honlapon: www.szentkeresztiuzenetei.hu