2016. PÜNKÖSD

"Egy csodás délután a szent keresztben"

Pár héttel ezelőtt a templomban kihelyezett újságosból (Szent Kereszti Üzenetek) értesültem, hogy a cursillósok lelki napot tartanak Kövesdy Zsolt atya vezetésével. Már régóta tervezgettem, hogy egy lelki gyakorlatra elmegyek, de mindig valami közbejött (gondolom sokaknak ez ismerős).
Idén májusban leszünk 20 éves házasok a férjemmel.
Két gyermekkel is megajándékozott az Úr minket.
A kamaszkori villódzások, nehézségek bizony most engem is kicsit lemerítettek, így még erősebb vágyat éreztem, hogy részt vegyek ezen a lelki napon. Délután 2-től volt hirdetve a program. Pont ebédidő volt, de sebaj, majd valami finomat készítek, és én meg repülök a Szent Keresztbe. Nem tudom, ti hogy vagytok vele, de ha olyan helyre szeretnék eljutni, ahol Jézussal találkozhatok, pl. dicsőítő nap vagy lelki szeminárium, rögtön jönnek az ellenerők, nehogy eljussak (de erről más testvérek is beszámoltak már).
"Jöj, Szentlélek Úristen"- imádkoztam magamban. -"Segíts, hogy valamit mégis tudjak készíteni ebédre"- mert a vásárlásból hazatért fáradt párom közölte -"Pont az egyik alapanyagot nem hoztam." Végül minden elrendeződött. Egy kis keresztet rajzoltam a férjem homlokára megköszönve, hogy elenged, és indultam is, hogy időben odaérjek.
    Meglepetésemre alig voltak a templomban. Leültem az egyik padba, s hálát adtam- " Uram, köszönöm, hogy itt lehetek!" Egy aranyos néni - mint később kiderült, egy csoportba osztottak be minket - mondta, hogy üljünk egymás mellé. Aztán odasúgta: -"Lehet, hogy elmarad az egész?" Az előttünk ülő testvér bíztatóan hátrafordult. -"Nem marad el, biztosan meg lesz tartva! Már itt van Zsolt atya is."- és kedvesen ránk mosolyogott. Aztán Lajos atya köszöntött bennünket meleg szeretettel. Majd közös ima után csoportokat alkotván elkezdődött a lelki délután. Egy gyors bemutatkozás kapcsán mindenki elmondta honnan jött és mit vár ettől a naptól. Majd Zsolt atya elmélkedése következett. A hit volt az alaptéma. Zsolt atya nagyon szépen végigvette, hogy mennyire fontos lenne pláne a nagyböjti időben az imára való ráhangolódás. Ahhoz hogy Jézusra tudjunk figyelni, a vele való beszélgetéshez el kellene csendesedni. A szív csendjében szólít meg minket Jézus, és kapunk üzeneteket. Persze a mai rohanó világban annyi inger és hatás ér minket. Így nagyon nagy elhatározás és önfegyelem kell, ahhoz hogy vissza tudjuk utasítani azokat a dolgokat, amik eltérítenének ettől a hívástól (amit a mai világ kínál). Nekünk árral szemben kell evezni. Istennél azonban semmi sem lehetetlen! Olyanok vagyunk, mint a hajó, ami a kikötőben horgonyoz. A matrózok nehezen tudják a nyílt tengerre kormányozni. Ám ezután a tengeren könnyen irányíthatják, ahová csak akarják. Így van ez a lélekkel is, ha a bűnhöz és a teremtményekhez ragaszkodik. Ilyenkor nagy erőfeszítésekkel lehet csak kimozdítani állapotából. El kell oldozni a kötelékeket, amik tartják: Erős cselekedetekkel kell próbálnunk a lelket befelé fordítani távolabb és távolabb kormányozni a lelket saját kikötőjéből.
    Aztán tanúságtevés következett: Egy négy gyermekes édesanya, Kata gondolatait hallgattunk. Elmondta, hogy igazából nem is akarta elvállalni ezt a felkérést, mert nem szeret idegenek előtt beszélni. Aztán egy belső sugallatra mégis elvállalta. Nagyon szépen írta le élete örömeit és küzdelmeit, hogyan hívta és szólította meg az Úr egészen kislányként. Ahogy hallgattam a tanúságtevését, azt  vettem észre, hogy potyognak a könnyeim. Nagyon közel éreztem magamat Katához, mint édesanya, sorstárs és megerősítést kaptam, hogy érdemes kitartani Jézus mellett.
    A végen gitáros testvérünk Csomó (becenevén) egy dicsőítő dalt játszott nekünk, és mi boldogan énekeltünk vele. Csomó a mi csoportunkban mesélt az életéről. Ő drogdílerként próbált megélni, de hála Istennek, Székely János püspök atya által elvégezte a cursillót. Most börtönmissziót végez többedmagával, iskolákba járnak es figyelmeztetik a fiatalokat, hogy mennyire veszélyes a kábítószer használata. Elmondta, hogy mikor megtért, több testvér is imádkozott érte. Nagyon megérintette az Úr. Tele volt a szíve örömmel, mert Jézus azt üzente neki: -"Csomó, én így szeretlek téged, ahogy vagy!" Az imahelységben, ahol térdeltek, azt erezte, hogy valaki átöleli. Nagy meglepetésére hátranézett, és nem látott senkit, mivel maga Jézus Krisztus ölelte át.
    Kis szünet után csoportbeszélgetésre került sor, majd újabb tanúságtevés. Carlos, néger édesapa mesélte el, hogyan érintette meg a Cursillo-lelkiség, és aztán, hogy gyógyult és épült a kapcsolata gyermekeivel. Szívbemarkoló volt, amiket hallottunk, és megint csak folytak a könnyeim. Carlos is zsebkendőt húzott elő, es sírt beszéde közben. Leírhatatlanul szép volt az egész. Ami engem megragadott, hogy Carlos is arra próbálta felhívni a figyelmünket, hogy milyen fontos az ima. A kitartó ima még akkor is, ha jönnek a támadások. Mert tudjuk, ezek próbák az életünkben, és a sátán mindent bevet, hogy minket megakadályozzon ebben. Ezt én is sokszor megtapasztaltam. Carlos most nagyon boldog édesapa, mert ő is megérezte Isten irgalmas szeretetét, és átadta az életet a mennyei atyának.
    Peregtek a percek, es azt vettük észre, hogy Zsolt atya az oltáriszentséget helyezi ki. Megköszöntük ezt a csodás délutánt Jézusnak. Ki hangosan, ki magában. Majd a 6-os szentmisével zárult a délután.
Drága testvérek! Buzdítani szeretnélek titeket, hogy merjünk Jézus nyomába lépni. Mint ahogy a tanítványok tették, mindent otthagyva követték Jézust. "Ne legyünk lekvárok!" Ahogy a mi kedves Lajos atyánk mondja. Föl hát, Testvérek! És így egymást segítvén megtapasztalhatjuk Isten gyógyító szeretetét.
Kosinsky Ildikó