DR. GYÖRGY ATTILA
ÚTRAVALÓ

Isten gyermekeinek - a szünidőre -

ISTEN KEDVES GYERMEKE!

Véget ért egy iskolaév, a nyári vakációban szünetel a hitoktatás. Jézus örömmel tapasztalta, hogy kedves szüleid és jómagad is meghallottad hívó szavát és részt vettél hitoktatáson és a szentmiséken. Erről mindenki megkapja az igazságos osztályzatot, nem az értesítőben, hanem az "Isten könyvében". Csak Te tudod igazán, hogy milyen osztályzatot érdemelsz.
Azt írom, hogy a nyári vakációban szünetel a hitoktatás. Ám ehhez már most hozzáteszem, hogy ősszel folytatódik. Nemcsak a jó pap tanul holtig, hanem minden jó keresztény is. Hitünk megismerése és a szeretet gyakorlása életünk végéig végzendő feladat.
Igen elszomorodtam annak a fiúnak kijelentésén, aki kérdésemre, hogy miért nem jár hittanra és szentmisére, ezt válaszolta: Minek járjak templomba, hiszen már voltam első áldozó és bérmálkoztam is. Mily szomorú, ha valaki a kezdetet összetéveszti a véggel. Remélem, te nem így gondolkozol, és a viszontlátás reményében búcsúzol hitoktatódtól!

Uram, jó nekünk itt lennünk.

Jézus, most csak arcod leplét láthatom,
Kérlek, Uram, add meg, mire szomjazom:
Boldogan láshassam egykor színedet,
És dicsőségedben dicsérhesselek.