DR. KERÉNYI LAJOS: JÉZUS ÉL ÉS GYŐZ

Nem akart hatalmat szerezni, sőt ő inkább kisebbedni óhajtott. Előkészítette az igazi Megváltó útját. Mindenkihez szólt. Önmagáról semmit.
Íme ez a mi küldetésünk is! A lelket ki ne oltsuk sem magunkban, sem másokban!
Rengeteg a lélekgyilkos, akik nem engedik az egyéniséget kibontakozni.
Működik a falanszter, amelyről Madách Imre megrendítő művészettel ír. Az állam mindent mechanizál. Az embert is. Jaj annak, aki nem illik bele az ő koncepciójába, aki tehetsége szerint merészel más lenni, mint a tömegember! A tömegember barom módjára köteles engedelmeskedni az istentelen vagy liberális és erkölcstelen államtól elvárt normáknak.
"Rendetlenül hagytad el műhelyed" - inti az állam őre Michelangelót, aki széklábakat készít. Ő így válaszol:

Soká könyörögtem, hagyják módosítnom,
Engedjék, hogy véssek rá holmi díszt.
Nem engedték. Kívántam változásul
A szék támláját, hasztalan.
Megőrüléshez voltam már közel.
(Madách: Az ember tragédiája)

Ilyen szívtelen világban szinte lehetetlen örülni! Keserűség önti el a művész szívét, hogy nem tud teremteni. "Ó mennyi szellem, mennyi őserő, s mily egyformára, mily törpére szűrte az állam."
Mi keresztények nem adjuk fel! Igenis örülünk, mert a mi Jézusunké lesz a végső győzelem. Egyedül Ő a világ igazi Megváltója.
Nem hagyjuk magunkat törpévé alacsonyítani! Mi szabadok vagyunk, és szárnyalni akarunk!