DR. GYÖRGY ATTILA: ADVENT

"Harmatozzatok egek, onnan felülről,
és csepegjétek a felhők az igazat;
nyíljék meg a föld, és teremje a Szabadítót." (Iz. 64. 1.)

Készítsétek az Úr útját!
Képzeljétek el, hogy Jézus csak oda jönne, ahol egyszer már igaz keresztények jártak.

A közelmúltban egy német újság közölte néhány ausztrál csillagász jelentését. Szerintük egy száz méter hosszú csillag, óránként 150 000 kilométeres sebességgel rohan földünk felé. Körülbelül két év múlva csapódik földünkbe. Ennek következtében földrengések, árvízek várhatók, hatalmas porfelhő kerekedhet, ami eltakarja a napot és téli állapotba sodorhatja a földet. Nem a mi feladatunk, hogy értékeljük ezt és az ehhez hasonló jóslatokat. Arra viszont megbízást kaptunk, hogy az embereket figyelmeztessük Jézus második eljövetelére, és üdvösségünk érdekében a lelki tavasz eljövetelén fáradozzunk. A kérdés az, mit tehetünk, mit kell tennünk ennek érdekében?

"Nem tudjátok ugyanis, mikor érkezik a ház ura: lehet, hogy este, lehet, hogy éjfélkor vagy kakasszóra, vagy reggel. Ne találjon alva, ha váratlanul érkezik."