Dr. György Attila: Merre Magyarország?

Valaki azzal védelmezi jelenlegi világunkat, hogy nem lett az rosszabb, de javult a hírszolgálata. Ám minden szépítés ellenére világszerte növekszik a bűnözés aránya. Hazánkban is sokat írnak, beszélnek arról, hogyan lehetne ennek gátat vetni. Egyesek a rendőrség létszámát keveslik és műszaki fölszerelést hiányolják. Igenám, de az úgynevezett nyugati világban, ahol szintén nagy a bűnözés, nincsenek ilyen hiányok. Őszintén sajnálom, hogy az országok rendjéért felelős politikusok, parlamentek szintén szégyellnek beszélni arról a megoldásról, amely egyetlen eszköz a bűnözés megfékezésére. Ha őszintén elbeszélgetünk az úgynevezett hajléktalanokkal, sokszor megdöbbentő dolgok tárulnak fel előttünk. Kérdezem: miért lett hajléktalan? Az illető elmondja, hogy alkoholizmusa miatt a felesége elvált tőle. A bíróság az asszonynak ítélte a lakást és őt kilökték az utcára. A családi élet felbomlása legfőbb oka a sokféle bűnözésnek. Nem minden esetben, de legtöbbször ez így igaz! Ha valakiben megrokkan a lelkiismeret, ha istenhit híján megszűnik minden erkölcsi gátlás, ha a házastársi hűség, az emberi élet tisztelete, mások jogos tulajdonának megbecsülése veszendőbe megy, akárhány rendőr sem segíthet rajtunk. Ha egy társadalomban az istenhit és az erkölcs kikacagott fogalmakká válnak, a pusztulás elkerülhetetlen.
  A közelmúltban a Kossuth rádió vallási műsorában hallhattunk egy tanulságos történetet. Valahol Izrael államában található egy község, ahol csupa vallásos családok élnek. Öt-hat gyermekkel és szinte kínos pontossággal megtartják a Tízparancsolatot. A férfiak jelentős időt szánnak a Biblia tanulmányozására. Sok éven át a községükben működött egy rendőrőrs egyetlen rendőrrel. Mivel azonban a faluban hosszú évek óta semmi bűncselekmény nem történt, az őrsöt felszámolták és a feleslegessé vált rendőrt elhelyezték. Ez nem mese, hanem napjaink vigasztaló eseménye. Még az ateisták is biztonságosabban élhetnének egy hívő és erkölcsös világban.
   Ezt sokan elismerik és ennek megteremtését az Egyház, a kereszténység feladatának minősítik. Neki kellene gondoskodnia hajléktalanokról, neki kellene megteremtenie az életet védelmező erkölcsöket. Tagadhatatlan, hogy jogos ez az elvárás. De akik ezt hangoztatják. sokmindenről megfeledkeznek. Nevezetesen arról, hogy az úgynevezett nyugati civilizációban az utóbbi évszázadban a hamisan értelmezett szabadság nevében mindent elkövettek, hogy megtörjék a vallás befolyását.