Dr. György Attila: Merre Magyarország?

A másik aggasztó tünete jelenlegi társadalmunknak: ifjúságunk megromlott testi-lelki állapota. Petőfi Sándor, a mindmáig legolvasottabb költőnk fölveti a kérdést:
Lesz-e gyümölcs a fán, melynek nincs virága?
Avagy virág vagy te, hazám ifjúsága?
                                                        (Magyar ifjakhoz)
Ha az idősebb nemzedék egybeveti elszállt ifjúságát a jelenlegivel, megdöbbenve állapítja meg, hogy ezen a téren is utat tévesztettünk. Igaz, hogy megváltozott köröttünk a világ és ezek a változások velejárói a fejlődés sínpárján futó életnek. Minden nemzedék más és más startszituációról indul, más hitekkel, más reményekkel. Annyit azonban el kell ismernünk, hogy napjaink roppant méretű információi olyan vízözönhöz hasonlíthatók, amelyek különleges veszélyeket jelentenek a szilárd eszmények nélkül ingadozó fiataljaink számára. A médiumok olyan életprogramokat sugallnak, mutogatnak, amelyek talán alkalmasak rosszrahajló természetünk megrontására, de semmiképpen sem a tartalmas élet megvalósítására. A mai világ anyagi és szellemi környezete, a nagyfokú értékvesztés, az ítélőképesség megrokkanása, az aranyborjú imádása, az egyre magasabbra ágaskodó igények és a gyakori kudarcok egyre növekvő számban sodorják elsősorban a fiatalokat az alkoholizmus, a kábítószerek személyiséget megrokkantó rabságába. A világgazdaság jelenlegi "rendetlenségéből" szinte lehetetlen megtalálni a kiutat. Nyilvánvaló, hogy a kábítószerek elleni küzdelem nem oldható meg rendőri, illetve büntető eljárásokkal. Vajon miért? Mert számos ázsiai és közép-amerikai ország elszegényedett parasztságát az úgynevezett vad kapitalisták meggyőzték arról, hogy búza, kukorica és egyéb élelmiszerek termelése helyett sokkal kifizetődőbb kábítószereket termelni. Mit érdekli őket a fiatal életek pusztulása? Csak az a fontos, hogy megtölthessék zsebüket és kiterjesszék a démoni világ határait. Ez is a sátánizmus egyik megnyilatkozása. Nem hiába hangsúlyozza a Biblia, hogy a sátán hazug és gyilkos kezdet óta. Roppant feladat előtt állunk tehát, hogy lefogjuk a kábítószert osztogatók és elfogadók kezét. Most kell megmutatnunk az emberi értelem leleményét!