friss hírek, LELKI ÉLET, PROGRAMOK

DR. KERÉNYI LAJOS: MICSODA KARÁCSONY...

Ady Endre megjárta a bűnök éjszakáit. Nem volt boldog. Vergődött. Szíve az égiek felé vonzotta. Harmóniára vágyott. Zsenijével tudta, hogy mi az igazi boldogság titka. Egyik karácsonyi versében így énekli meg:

"Az én kedves kis falumban
A Messiás
Boldogságot szokott hozni.
Bántja lelkem a nagy város
Durva zaja,
De jó volna tiszta szívből
Oda haza.
De jó volna tiszta szívből
- Úgy mint régen -
Fohászkodni,
De jó volna megnyugodni.
A világgal
Kibékülni,
Szeretetben üdvözülni."

De jó volna kibékülni! Istenem, mily sok a boldogtalan ember, a kirekesztett! De sokan nem örülnek ezen a karácsonyon!
Micsoda drámák történnek a kórházi osztályokon! Az egyik főnővér szomorú hírt közölt. Az idős betegeket nem akarják hazavinni. Sőt egyre több öreg családtagot beutaltatnak. Ők már nemkívánatosak a karácsonyfa mellett. És ráadásul - folytatta a főnővér - egyre növekszik a halandóság.
Igen, mert sokan nem bírják elviselni a kirekesztettséget, és feladják. Nem lesznek öngyilkosok - csak egyszerűen meghalnak.