friss hírek, LELKI ÉLET, PROGRAMOK

DR. KERÉNYI LAJOS: MICSODA KARÁCSONY...

Közben a média színes, hazug szólamoktól hangos. "Itt kérem demokrácia van! Háborús bűn a kirekesztés" - mondogatják. Nem engedjük, hogy a zsidókat meggyalázza a náci horda! Felháborító, többé ilyen nem létezhet. Ez teljesen igaz. Küzdünk a cigányok, a színes bőrűek egyenjogúságáért. Hála Isten.
De aki vallásosan neveli gyermekét, azt rekesszük ki! Sőt, a gyerekeket is, a tanárokat is. Mert ők mernek kiemelkedni a hitetlenség, a liberális szabadelvűség törpe színvonalából. Mernek tiszta erkölcsöt igényelni. Sőt, mernek Istent, Jézust hirdetni, mernek beszélni örök életről.
Ide illenek Ady Endre Volt egy Jézus című versének sorai:

Szent elgondolás: Volt egy Jézus,
Ki Krisztus volt és lehetett
És szerette az embereket.

Ő mondta: fegyvert a fegyverrel
Győzni s legyőzni nem szabad:
Jézus volt, Krisztus: legigazabb.

Az emberek úgy elrosszultak
(Hiszen nem voltak soha jók):
Most Krisztus-hitünket csúfolók.

Íme, a karácsonyi ajándék részükről: a demonstráció hatására mégis emelik a jól megtépázott egyházi iskolák diákjainak fejkvótáját. Mennyivel? Egy forinttal, írd és mond, egy forinttal!! Nesze neked keresztény hívő! Te nem vagy másokkal egyenértékű ember. Téged kinevethetünk, sőt ki is gúnyolhatunk. Elvégre demokrácia van!