friss hírek, LELKI ÉLET, PROGRAMOK

XVI. Benedek pápa: Mitől fog működni az új evangelizáció?

Ratzinger bíboros szerint az evangelizáció tartalmának négy fő eleme: a megtérés, Isten országa, Jézus Krisztus és az örök élet. A megtérés azt jelenti, hogy „nem úgy élünk, mint mindenki más”, hanem Jézus Krisztus példájára az Isten és az emberek iránti szeretetért igyekszünk élni. Az Isten országában való élet azt jelenti: „Isten él és működik a világban, az életemben”. Jézusról szólva nem elég, ha szavainkkal a követésére buzdítunk, hanem hasonulnunk kell hozzá, eggyé kell válnunk vele. Ennek kézzelfogható megnyilvánulása a szentségek vétele. Végül az örök élet tanításának lényege az, hogy Isten „belép a történelembe, hogy igazságot szolgáltasson"; tetteink örökre szóló következményekkel járnak.

Összegezve: az evangelizáció során nem kell sok mindenről beszélnünk, csak Istenről és az emberről, és össze kell kapcsolnunk őket. Ez az egyház feladata. Ez valamennyiünk feladata, amiben – Isten segítségével – az új pápai tanács is segít bennünket.

(forrás: Magyar Kurír)