Dr. György Attila: Szeretettel köszöntjük az édesanyákat!

Az evangélium tanúsága szerint Jézus nem adott Máriának papi, apostoli megbízatást. Bármennyire is kifogásolják egyesek, a papi szolgálatot férfiakra bízta. Tévedés lenne ebben a női nem leértékelését látnunk. A nők olyan hatalommal rendelkeznek, olyan szolgálatot tehetnek a családnak, amely sok vonatkozásban felülmúlja a férfiakét. Ha egy anya gyermeket szül, sajátos módon társa lesz a Teremtőnek. Az a tekintet, amellyel gyermekére néz, hasonlít a teremtésben gyönyörködő Isten tekintetéhez. Ha karjába veszi gyermekét, midőn álomba ringatja, Istenhez hasonlóan cselekszik. Ha várja hazatérését, ha felszárítja könnyeit, ha siratja távollétét, mikor megöleli, a keze Isten keze, a tekintete Isten tekintete. Az anyáknak sajátos adottságaik vannak és szinte természetükhöz tartozik a papi hatalom. Csak a férfiaknak van szükségük, hogy pappá szenteljék őket. A nők papsága már születésükkel kezdődik. (Carlo Carretto)

Magam sem tudom miért, az egyik hittanórán különös kérdéssel fordultam tanítványaimhoz. Először a fiúkat kérdeztem:
- Ki szeretne közületek lány lenni?
Senki sem jelentkezett. Ekkor tovább kérdeztem:
- Miért nem szeretnétek lányok lenni?
Ferike jelentkezett és hetykén kijelentette:
- Azért nem szeretnék lány lenni, mert akkor gyereket kell szülni.
Mosolyogva hallgattuk egy nyolcéves fiú csacska válaszát. Ezek után a lányokat kérdeztem:
- Ki szeretne közületek fiú lenni?
Hárman is jelentkeztek. Nem így Gabika. Meg is kérdeztem tőle:
- Véleményed szerint jobb lánynak lenni?
Ezt a szép választ adta:
- Azért örülök lányságomnak, mert egyszer majd édesanya lehetek és ez a legszebb dolog a világon.