friss hírek, LELKI ÉLET, PROGRAMOK

ELSŐÁLDOZÓK GONDOLATAI

HOGYAN VÁROM JÉZUST?

Érdeklődők, nyitottak, keresők. Tanultak eddig is. Vártak eddig is. Most eljött az idő, a nagy találkozás ideje. Lelkesen, izgatottan készültek a nagy eseményre. 3 hónap tanulás, 2 sikeres vizsga, életgyónás és sok-sok ima után Pünkösdvasárnap, a 9 órás szentmisén 40-en járultak először szentáldozáshoz.
Jézus várásukból, készülődésükből szemezgetünk. Belepillanthatunk érzelmeikbe, gondolataikba.
Eltöprenghetünk rajta, hogy vajon nekünk mit jelent a szentáldozás? Rutint vagy találkozást? Ostyát vagy Jézust? Gyors imamormolást vagy meghitt egyszeri pillanatot? Túlesünk rajta vagy készülünk rá? Egyáltalán: élünk a lehetőséggel, hogy Jézust magunkhoz vegyük?
Érdemes megízlelni és megszívlelni elsőáldozóink őszinte, szívből jövő gondolatait. Tanuljunk tőlük Jézus várást, találkozást, Isten-szeretetet!

+ + +

Én úgy várom Jézust, hogy sokkal jobb leszek és nem hazudok a szüleimnek. Nem leszek telhetetlen és megpróbálom úgy várni Jézust, hogy tiszta legyen a lelkem.

Gy.G.
+ + +

Én úgy várom Jézust, hogy jó cselekedeteket hajtok végre pl.: segítek a szüleimnek a ház körüli munkában és szót fogadok, hogy az Atya egyszülött Fia jó szemmel nézzen le rám.
Szeretem Jézust, mert Ő is szeret engem és testvéreimet egyaránt.
Rendszeresen részt veszek a vasárnapi szentmiséken, imádkozom az emberek lelki üdvéért, hogy minden ember szeresse Jézust, mert hiszen Ő az egyedüli példakép.
Én így várom nagy szeretettel Jézus Krisztust, a Megváltónkat.

K.T.
Vissza az Elmélkedések oldalra    Következő oldal