ELSŐÁLDOZÓK GONDOLATAI

Édes Jézusom, én nagyon szeretek téged és tudok sok dolgot a Te életedről, amit lelki atyámtól: Lajos atyától tanutam. Azt is tudom, hogy te milyen fájdalmakon mentél át és szenvedtél csakis azért, hogy Isten végre jó szemmel nézzen ránk. Tudom azt is, hogy te életed során csakis jót cselekedtél és tanítottál egyaránt. Tanításaid arra oktatnak, hogy miként kerülhessünk mi is a mennyekbe.
Én már nagyon várom jöttödet, hogy közelebbről is megismerhesselek kemény hittantanulás által. Lajos atya nagyon jól fölkészít minket fogadásodra – az elsőáldozásra.
A Te segítségeddel tiszta lélekkel mehetek majd ki az oltárhoz, természetesen nem úgy a Te segítségeddel, hogy imádkozom hozzád – hogy segíts meg – aztán elnyúlok a fotelon, hanem kemény tanulás, fölkészülés után, tiszta, bűnbánó lélekkel magamban vehetlek.
Én így várlak Téged.

B.G.
+ + +

Hetek óta készülünk az elsőáldozásra, ami Pünkösd napján lesz. Örömmel várom ezt a napot, amikor Jézus a szentostya alakjában eljön hozzám. A hittanórákon sok érdekes dolgot tanulunk Lajos atyától Jézus cselekedetiről és tanításairól. Az elsőáldozásra testileg és lelkileg is felkészülök. Testileg szépen megmosakodva és tiszta, ünneplő ruhába öltözve fogadom Jézust. Áldozás előtt szentségi böjtöt tartok.
Lelkileg jó cselekedetekkel és erénygyakorlatokkal készülök Jézus eljövetelére.
Szüleimnek szót fogadok, azt az ételt is megeszem, amelyiket nem szeretem. Figyelek arra, hogy senkit ne bántsak meg. Rendszeresen beszélgetek Istennel, nem mulasztom el a misét, áldozás előtt gyónok, és bűnbánatot tartok. Így várom Jézus eljöttét.

K.D.

Előző oldal    Vissza az Elmélkedések oldalra    Következő oldal