ELSŐÁLDOZÓK GONDOLATAI

Én úgy várom Jézust, hogy mindig megpróbálom megírni a leckémet, ha nem értem nem lesek, hanem segítséget kérek a tanítótól.
Ha valaki megpróbál rosszra csábítani, nem engedek neki. Szándékosan nem hagyom ki a misét. Nem káromkodom és nem hazudok. Ha tudok, akkor segítek az anyukámnak és misére szép ruhában megyek.
Én így várom Jézust!

M.D.
+ + +

Én úgy várom Jézust, hogy sokat imádkozom, megeszem az ebédemet, szépen tanulok s jobban vigyázok dolgaimra. Kevésbé vagyok irigy, testvéreim közt elosztom ami: csokim vagy cukrom van nálam véletlenül. Mese nézés helyett inkább tanulok. Kevesebbet veszekszem. Nem vagyok már lusta.

E.K.
+ + +

Kedves Jézus!

Már nagyon sokat tanultam rólad. És köszönöm, hogy ilyen jól sikerültek a vizsgák. Jézusom adok neked egy ajándékot, azt hogy: rendszeresen imádkozom, szófogadó leszek és anyát is megpróbálom rávenni, hogy elsőáldozó legyen. Nagyon várom már, hogy találkozzunk vasárnap a templomban.

L.N.

Előző oldal    Vissza az Elmélkedések oldalra    Következő oldal