friss hírek, LELKI ÉLET, PROGRAMOK

Dr. György Attila: Imádkozzuk a szentolvasót!

"Az én számomra olyan a rózsafüzér tizenöt titka, mint tizenöt ablak, amely által a világot az Úr világosságában szemlélhetem."
                                                                                                             XXIII. János pápa

A rózsafüzér, vagy más néven szentolvasó eredete visszanyúlik a keresztény középkorba. Mint oly sokszor a történelem folyamán, a 12. században is számos tévtanítás ütötte fel a fejét. Rossznak mondták az anyagot, megvetették a testet, a házasságot, a Sátán művének nevezték az Egyházat. Azt állították róla, hogy a szegény nép elnyomója, a gazdagok barátja. Ekeseredett és szenvedélyes harc kezdődött. A tévtanítók rámutattak az egyház sebeire, bűneire, mulasztásaira. Sok tekintetben igazuk is volt. Ám a lelki bajokon nem lehet erőszakkal, fegyverekkel segíteni. Megértette ezt Szent Domonkos, aki így prédikált a szembenálló feleknek: Testvéreim! Ne üssétek egymást agyba-főbe, ne ontsátok egymást vérét! Igaz, van hiba az Egyház papjaiban és híveiben, de van bennetek is. Márpedig ezen háborúskodással nem segítünk. Hanem tudjátok mit? Imádkozzuk a szentolvasót! Amikor a Szűzanya megjelent nekem, ezt az imát ajánlotta a viszálykodás megszüntetésére...
Amikor az elmúlt században a Szűzanya megjelent Bernadette-nek, így szólt a kisleányhoz: Fogd a szentolvasót és nézz rám! Íme, ebben rejlik a rózsafüzér ereje. Máriára, Jézus leghűbb követőjére irányítja tekintetünket. Ez egészen természetes, hiszen az anya és a gyermeke szorosan összetartoznak. Valaki bölcsen megjegyezte: A gyermekek olyanok lesznek, mint az édesanyjuk. Bárcsak mi is egyre hasonlóbbak lennénk közös édesanyánkhoz, Máriához! Ez meg is történik, ha buzgón imádkozzuk a szentolvasót. Ez az imaforma a hit iskolája, amelybe mindenki beiratkozhat. Ez az iskola nem nehéz, ezt az iskolát mindenki elvégezheti. Vagy mit gondoltok? Mikor és hol tanultunk meg beszélni, érezni, gondolkozni és szeretni? Nemde édesanyánk ölében. Ugyanígy, aki jó keresztény akar lenni, a Boldogságos Szűz iskolájába kell beiratkoznia, Ott tanulhatjuk meg a keresztény élet tudományát.