friss hírek, LELKI ÉLET, PROGRAMOK

Dr. György Attila: Imádkozzuk a szentolvasót!

"Isten után való epekedésünk megpihen a Szent Szűz lábainál, mert nála találtuk meg a nekünk való Istent, aki kimondhatatlanul közel lépett hozzánk. Vallásosnak lenni annyit jelent, mint Istenhez közel lenni. Lehetünk-e közelebb Istenhez, mint mikor Jézusban testvérünket szeretjük és Máriára, mint anyánkra tekinthetünk?"

"A Boldogságos Szüzet tisztelő nők meg fogják érteni, hogy a nő azért jött világra, hogy többet éljen másnak, mint magának, s megtanítsa a férfiakat is, hogy fontosabb kötelessegéket teljesíteni, mint jogokat követelni: hogy észnél, tudásnál többet ér a lelki tisztaság és az erény."

Prohászka Ottokár

"Amint Istennél mindnyájunk szószólója Krisztus, Krisztusnál mindnyájunk közbenjárója Mária."

Alanus de Rupe

1571-ben a lepantói tengeri ütközetben a keresztény seregek győzelmet arattak a törökök felett. Ezt a győzelmet V. Pius pápa részben a keresztények segítségének, Máriának tulajdonította. Mikor pedig százötven évvel később Magyarországról is kiverték a megszálló török seregeket, Kelemen pápa elrendelte, hogy a Rózsafüzér királynője ünnepével emlékezzenek meg minden esztendőben erről a győzelemről.
Hogy mennyire kedveli Mária ezt az egyszerű imádságot, arról tanúskodik az a tény, miszerint megjelenései alkalmával rózsafüzért tart a kezében, és erre az imára biztatja a keresztény híveket is.