friss hírek, LELKI ÉLET, PROGRAMOK

DR. GYÖRGY ATTILA:
                    MAGYAR SZABADSÁG KOLDUSRUHÁBAN

"Magyar vagyok. S arcom szégyenben ég,
Szégyenlenem kell, hogy magyar vagyok!"
                                                      Petőfi Sándor

Mint keresztény és magyar írom ezeket a sorokat. Nem azért, hogy elkülönüljek bármely hitvallású és nemzetiségű testvéreimtől. Bemutatkozásom egyetlen célja, hogy őszintén feltárjam gondolataim forrásvidékét.
Minden ember, minden közösség számára nagy érték a szabadság. Emberi méltóságunk nélkülözhetetlen feltétele. Ezért is érthető, ha az emberiség roppant erőfeszítéseket tett, véráldozatokat hozott a szabadság megszerzéséért és megtartásáért. A magyarság 1100 esztendős története itt a Kárpátok medencéjében ezt a küzdelmet példázza. Az utóbbi két évszázadban két évszám jelzi a véres harcok dicsőségét és bukását: 1848 és 1956. Fennen hirdetik, amit a költő így fogalmazott meg: Mit ér az ember, ha magyar? (Ady E.)

Ilyen előzmények után köszöntöttek ránk az 1990-es évek, amikor jogilag és ténylegesen visszanyertük nemzeti függetlenségünket. A diktatúra bilincsei lehullottak és kilépett börtönéből a Szabadság.
Rövid és lelkes fogadtatása után olyan események következtek, amelyek elnémították feléje zengő hozsannánkat. Mi történt? Hivatlan útitársként melléje szegődött a szegénység, a szellemi zűrzavar, az erkölcsi romlás. Eddig is léteztek, de eltakarták az arcukat. Most azonban kaján vigyorral feszítenek a szabadság mellett, hogy aláássák tekintélyét. Mi is a hajdani izraelitákkal mondogatjuk: Mit ér a szabadság az Egyiptomban hátrahagyott húsos fazekak nélkül? Hiába díszíti lobogóinkat a koronás címer, ha elvesztek azok a nemzeti és keresztény értékek, amelyeket a címer jelképez.