friss hírek, LELKI ÉLET, PROGRAMOK

DR. GYÖRGY ATTILA:
                    MAGYAR SZABADSÁG KOLDUSRUHÁBAN

Tévedés lenne azzal áltatni magunkat, hogy siránkozással, Nyugat felé történő pillantgatással, az aranyborjú imádásával, jól kiképzett és felszerelt rendőrséggel, a bankok segítségével, és hadd ne soroljam tovább, kiemelkedhetünk életveszélyes állapotunkból. Sokan élnek e hazában olyanok, akik államalapításunk utolsó évszázadának minősítik a 11.-et.
Nem, igazán nem tudjuk, sikerül-e szabadságunkat újra tündöklő ruhába öltöztetnünk. Nem látjuk annak módját sem, hogy megszabadítsuk koldusrongyaitól. A hívő magyar csatlakozik ahhoz a tudóshoz, aki halálos ágyán kijelentette:

Rajtunk már csak az Isten segíthet.

Hozzátenném: Egyetlen lehetőség a jövő biztosítására:

Megújulni hitünkben, erkölcsi életünkben.

Móra Ferenc írta:
"A nemzeteknek nincsen végzetük, csak jó vagy rossz politikájuk. Nekünk politikánk sincs, csak politikusaink..."
Adja Isten, hogy legyenek!