friss hírek, LELKI ÉLET, PROGRAMOK

Dr. György Attila: Szentjeink, halottaink

A keresztény ember nemcsak virággal és gyertyagyújtással emlékezik halottaira.
Ezeknél értékesebb az ima, amit szeretteink lelki üdvéért mondunk. Lehetséges, hogy kedves halottunk lelke még tisztulásra szorul és az értük végzett imával, az úgynevezett búcsúval, segíthetünk rajtuk.

Aki a temetőt ájtatos lélekkel látogatja és legalább lélekben imádkozik a megholtakért, november 1-8-ig mindennap (a szokott feltételek mellett: gyónás, áldozás és imádság a pápa szándékára), teljes az év többi napján részleges búcsút nyerhet.
Azok a keresztény hívek, akik halottak napján (vagyis az azt megelőző nap delétől a halottak napját követő éjfélig) meglátogatnak egy templomot, vagy nyilvános kápolnát, teljes búcsút nyerhetnek a tisztítóhelyen szenvedő lelkel javára a szokott feltételek mellett. A látogatás alkalmával egy Miatyánkot és egy Hiszekegyet kell imádkozni.