friss hírek, LELKI ÉLET, PROGRAMOK

Dr. György Attila: Szentjeink, halottaink

MINDENSZENTEK ünnepének elterjesztése ODILÓ, clunyi apát nevéhez fűzödik. A 10. században először a kolostorokban vezették be ezt az ünnepet, majd a 14. században az egész keresztény világban elterjedt.

Minden ember ragaszkodik a földi élethez és rettegve gondol a halálra. Érthető ez, hiszen Isten az embert nem a halálra, hanem az örök életre teremtette. Ezért figyelmeztet az Egyházanyánk arra, hogy halálunkkal életünk nem szűnik meg, csak átváltozik. Amikor halandó testünk enyészetnek indul, lelkünket a mennyben örök otthon várja...

A halál elsősorban azért fájdalmas, mert elszakít szeretteinktől. Valaki bölcsen ezt mondta: "Nem a haláltól félek, csak az életet sajnálom." Hitünk szerint itt a földön csak belekóstolunk a szeretet édességébe, igazán az örök életben részesülünk teljességben.

Szt. János apostol írja:
"Nézd, ez az Isten hajléka az emberek
között. Velünk fog lakni és ők az Ő népe
lesznek, és maga az Isten lesz velük.
Letöröl szemünkről minden könnyet. Nem
lesz többé halál sem gyász, sem jajgatás."